Dzisiaj mamy: Czwartek 18.10.2018

Imprezowy jadłospis 2017. Pierwsze szczegóły kalendarza imprez Parku Śląskiego na ten sezon

IMG 7236Parkowy kalendarz imprez coraz szybciej się zapełnia, co oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sezon wiosenno-letni. Tworzą go zarówno wydarzenia, do których goście Parku Śląskiego zdążyli się już przyzwyczaić, jak i hity na terenie konkretnych obiektów: otwarcie Stadionu Śląskiego i udostępnienie „Lecha”, największego rollercoastera w Europie Środkowo-Wschodniej.

To będzie dla nas bardzo ważny sezon, a dla odwiedzających niezwykle atrakcyjny – nie ukrywa Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Stawiamy na wydarzenia, do których nasi regularni goście zdążyli się już przyzwyczaić. W niektórych tylko przypadkach nieco zmienimy ich formułę. Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na modernizację Śląskiego Wesołego Miasteczka i oddanie do użytku Stadionu Śląskiego, może to być rekordowy sezon pod kątem frekwencji.

Aktywnie i sportowo
Głównym wydarzeniem dla aktywnych są oczywiście starty Parkowej Korony Biegów. W kalendarzu pozostało ich jeszcze sześć: Biegi Górskie (9 kwietnia), Gryfny Bieg (17 czerwca) Bieg Nocny (24 czerwca), Parkowe Mile (1 lipca i 2 września) oraz Parkowy Półmaraton (10 września). Poza tym, 12 i 13 maja odbędą się Rowerowe Mistrzostwa Polski MTB, a 29 kwietnia Ogólnopolski Marsz Nordic Walking.

Zdrowo i ekologicznie
Druga akcja „Sadzenie w Parku Śląskim”, połączona z obchodami Światowego Dnia Ziemi, zostanie przygotowana na okres od 21 do 23 kwietnia. 6 maja ruszą natomiast „Śniadania na trawie”, które w tym roku będą organizowane co dwa tygodnie, ale aż do początku września (6 i 20 maja, 3 i 17 czerwca, 1, 15 i 29 lipca, 5 i 19 sierpnia, 2 września). Od 12 do 14 maja, odbywać się będzie Święto Kwiatów.

Muzycznie i rozrywkowo
Muzycznych atrakcji nie zabraknie z pewnością podczas otwarcia Stadionu Śląskiego. Natomiast w połowie czerwca planujemy ponowne otwarcie Kontenerów Kultury, które różnymi koncertami i wydarzeniami artystyczno-społecznymi, mają przyciągać gości aż do września. Cykl Muzyczny Bukiet Róż rozpocznie się 18 czerwca i obejmie osiem koncertów (18 i 25 czerwca, 9, 16, 23 lipca, 6, 13, 20 sierpnia). 29 kwietnia ruszy sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku, a 1 lipca zostanie tam oddany do użytku rollercoaster „Lech”. Z kolei 20 maja odbędzie się pierwsza odsłona Kongresu „Obywatel Senior” (druga planowana jest w październiku). Od 2 do 4 czerwca Targi Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, a 17 czerwca Festiwal Kolorów i Noc Świętojańska.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski