Dzisiaj mamy: Czwartek 18.10.2018

To więcej niż zwykły wykład. W Parku Śląskim działa Akademia Klubu Myśli Ekologicznej

IMG 4634W marcu ruszyła Akademia Klubu Myśli Ekologicznej. Na realizowane przez Fundację Park Śląski, zajęcia co tydzień przychodzi kilkadziesiąt osób. Ich forma wychodzi daleko poza akademicki wykład czy prelekcję.

Przypomnijmy. Zajęcia stacjonarne odbywają się w czwartkowe popołudnia (za wyjątkiem 19 kwietnia, gdy wypadną w środę), w dyrekcji Parku Śląskiego. Każde ze spotkań rozpocznie się o godzinie 17.30 i będzie trwać do 20.30. Uczestnicy odkrywać mają tajemnice życia, dowiedzą się, jak działa przyroda, poznają miejsce człowieka w biosferze, zweryfikują fakty i mity dotyczące zmian klimatycznych, a także uświadomią sobie konsekwencje własnych wyborów dla środowiska i człowieka.

Uwrażliwiać na przyrodę

Zajęcia prowadzą profesor Piotr Skubała, ekolog z Uniwersytetu Śląskiego oraz psycholog, doktor Ryszard Kulik. – Na nasze warsztaty trafiają osoby o poszerzonej świadomości ekologicznej. Jednak czekamy też na te, które chcą tę świadomość w sobie odkryć i rozwijać – podkreśla profesor Piotr Skubała. – Chcemy uwrażliwiać na potrzeby przyrody. Mówić o zagrożeniach, ale i przekonywać jakim jest ona cudem i jakie są nasze powiązania z przyrodą – dodaje.

Czwartkowe popołudnia wychodzą poza sztampową formułę. Prowadzący starają się w bardzo ciekawy sposób wciągnąć uczestników w omawianą tematykę.

– Te zajęcia dosyć szeroko traktują o ochronie przyrody i ekologii, a ja właśnie tym zagadnieniami się zajmuję – przyznaje Anna Łazuka. Jej zdaniem filozoficzny aspekt tych warsztatów jest ich ogromnym atutem i wartością dodaną. – Studiuję biologię na Uniwersytecie Śląskim i niektórych prowadzących znam doskonale. Właśnie oni są gwarancją jakości tych warsztatów. W miarę możliwości chciałbym uczestniczyć we wszystkich.

Trzy dni przed warsztatem

Warunkiem udziału w każdym pojedynczym warsztacie, jest zgłoszenie swojego uczestnictwa najwcześniej na 3 dni przed datą tego warsztatu, na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, o czym uczestnik zostanie poinformowany drogą mailową. Udział w zajęciach jest bezpłatny. W przypadku warsztatu wyjazdowego, koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia pokrywa uczestnik. Akademia Klubu Myśli Ekologicznej jest dofinansowana przez Urząd Miasta w Katowicach.

Tematy pozostałych spotkań

6 kwietnia 2017

Dzikus w mieście, czyli jak żyć w równowadze.

13 kwietnia 2017

Różnorodność biologiczna – największym i najmniej docenianym skarbem ludzkości.

19 kwietnia 2017 (środa!)

Szczęśliwy człowiek w zdrowym środowisku.

27 kwietnia 2017

Człowiek i przyroda. Twoja ocena zachowań społecznych.

4 maja 2017

Uważność, czyli jak w pełni doświadczać siebie

i świata.

11 maja 2017

Ludzie w obronie przyrody.

3 i 14 maja 2017

Warsztat wyjazdowy w Beskidach.

18 maja 2017

Dieta, czyli przez żołądek do serca (Matki Ziemi).

wfo

Copyright © 1995-2011 Park Śląski