Dzisiaj mamy: Czwartek 18.10.2018

Nowa jakość w legendarnej odsłonie. Od teraz chorzowski lunapark to Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

IMG 5253Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – to uzupełniona nazwa chorzowskiego lunaparku. Nawiązuje do opowieści o Skarbiku i Lechu, a także do opowiadań o innych postaciach, które mają się tam pojawić. Ten legendarny klimat i nową jakość goście miasteczka będą mogli poczuć już 29 kwietnia, kiedy w Legendii rozpocznie się sezon.

Nowa marka to dopiero początek zmian, jakie mają miejsce w chorzowskim miasteczku. SWM z parku rozrywki zmienia się w tematyczny park rozrywki, który przenieść ma gości w świat legend, baśni i opowiadań, a te są tematem przewodnim parku. W sezonie 2016 zaprezentowano pierwszą odsłonę nowej tematyki, jaką była legenda o Skarbniku – śląskim dobrym duchu kopalni. Opowieść towarzyszy spływowi rwącą rzeką - Diamond River – atrakcji na której w łodziach zjeżdżamy z dwóch wież (o wysokości 8 m i 12 m) do wody z efektowną falą.

Z Lechem w roli głównej
W tym sezonie Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to już park tematyczny, w którym ponad 60 procent terenu zyska zupełnie nowy wygląd i tematykę. Obok Skarbnika pojawią się m.in. legendy o kwiecie paproci, Smoku Wawelskim czy założycielu państwa polskiego - Lechu.Ta ostatnia związana będzie z największym hitem, nowością w parku czyli największym w Europie Środkowo-Wschodniej rollercoasterem dumnie nazywanym Lech Coasterem. Ta atrakcja to wysoka na 40 metrów kolejka z torem o długości 908 metrów i wagonikiem poruszającym się z maksymalną prędkością 95km/h. Te parametry na pewno wbiją gości w fotel i zagwarantują niesamowite emocje.

Zabawa w czterech strefach
29 kwietnia na gości lunaparku będą czekały cztery strefy: Magical Village (z nową bramą, urządzeniami rodzinnymi i ekstremalnymi), Valley of Dreams (urządzenia skierowane głównie na rodziny i dzieci), Magical Mountain (strefa ekstremalna z „Lechem” i Diamond River), a także Magical Forest (m.in. z nową odsłoną Dużej Gwiazdy – Magical Flower).

Co ważne Śląskie Wesołe Miasteczko nie zmienia nazwy, wprowadzona zostaje jedynie nowa marka, która, dzięki dopisaniu jednego ważnego słowa do obecnej nazwy, komunikować będzie zmianę Śląskiego Wesołego Miasteczka w park tematyczny.

– Nadal pozostajemy Śląskim Wesołym Miasteczkiem w nowej – tematycznej odsłonie. Dzięki temu ciekawie przedstawimy istotę i zachęcimy gości, którzy odwiedzili nas ostatni raz kilka lat temu do ponownej wizyty i odświeżymy ich wrażenia – mówi Beata Markiewicz, Brand Manager Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka – Mamy 58 lat tradycji, którą bardzo cenimy i chcemy nadal kultywować. Co ważne, napis, który widniał na bramie zostanie wyeksponowany na naszym terenie, będzie podświetlony i widoczny również z terenu Parku Śląskiego.

Poczucie dobrej inwestycji
– Widzimy zmieniającą się rzeczywistość, obserwujemy i słuchamy, jakie oczekiwania mają nasi goście. Wiemy, że liczą na dobrą zabawę, ale również chcą mieć poczucie, że kupiony bilet jest dobrą inwestycją. Oczekują bezpośredniej i rzeczowej komunikacji i dobrej obsługi. Pragną poczuć się w naszym parku jak w magicznym, zielonym i atrakcyjnym miejscu, gdzie świat nabiera kolorowych barw i staje się lepszy. Staramy się nie tylko spełniać te oczekiwania, ale nawet je wyprzedzać – zapewnia Juraj Chovaňák, dyrektor marketingu w spółce Tatry Mountain Resorts, a.s., która inwestuje w Legendię.

Otwarte w 1959 roku Śląskie Wesołe Miasteczko jest najstarszym parkiem rozrywki w Polsce, a od tego sezonu będzie największym tematycznym parkiem rozrywki w kraju. Na powierzchni 26 ha funkcjonuje nieprzerwanie od 58 lat, przez ten okres Śląskie Wesołe Miasteczko odwiedziło już ponad 11 mln gości. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to pierwszy park rozrywki w Polsce, w którym pojawił się rollercoaster z inwersją, a dodatkowo jedyny na świecie posiadający podwójną pętlę. To również miejsce, w którym znajduje się legendarny Diabelski Młyn o wysokości 40 metrów, z którego rozpościera się panorama nie tylko na Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko, ale również na panoramę Chorzowa i Katowic, a także słynne Samoloty Duże, atrakcja, w której możemy poczuć się jakbyśmy pilotowali prawdziwy samolot.

Świetna cena biletu sezonowego
Jednorazowy bilet do Legendii ma kosztować 59 złotych. Ogromną okazją będzie natomiast cena biletu sezonowego, który będzie można nabyć za 109 zł. – Oferujemy ponad 150 dni zabawy w cenie niższej niż dwie wejściówki – podkreśla Paweł Cebula, dyrektor wesołego miasteczka. – W tym sezonie skupiliśmy się też na tematyzacji urządzeń, nadaniu im charakteru tego miejsca, zlokalizowaniu ich w miejscach zgodnych z naszym master planem, zbudowaniu nowych alejek i punktów gastronomicznych – wylicza.

Szczegółowy cennik jest już dostępny na stronie www.legendia.pl. Od 29 kwietnia aż do 7 maja lunapark będzie czynny codziennie. Przez pozostałą część maja będzie natomiast dostępny w weekendy, a od czerwca do 3 września codziennie. Potem w trybie weekendowym miasteczko ma działać do końca października. – Oczywiście jeżeli zainteresowanie będzie duże, to nie wykluczamy, że dostosujemy te terminy do zapotrzebowania – dopowiada dyrektor.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski