Dzisiaj mamy: Czwartek 18.10.2018

Biegi Górskie w kilku odsłonach. Przed nami kolejny start Parkowej Korony Biegów

13 bokBiegi Górskie to druga odsłona Parkowej Korony Biegów. To jednak inny start niż pozostałe części cyklu. Głównie ze względu na ukształtowanie terenu. Już 9 kwietnia zawodnicy pobiegną bowiem leśnymi duktami i ścieżkami Parku Śląskiego, które nie są zbyt często odwiedzane zarówno przez biegaczy, jak i spacerowiczów.

ZAPISY

Tylko do 26 marca trwają e-zapisy na ten start, a opłata wynosi 40 złotych. Na liście jest na razie 350 osób. W zeszłym roku w Biegach Górskich wystartowało 506 zawodników oraz setka dzieci. Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał Dorighi Wojciech z Cisownicy, natomiast na dystansie 5 kilometrów najszybszy był Piotr Bieliński z Kędzierzyna Koźla.

W tym roku start i meta będą zlokalizowane przy Dużym Kręgu Tanecznym. Biegacze pokonają 5 i 10 km. Początek biegu o godzinie 11. Od godziny 12 odbędą się także starty biegów dla dzieci. Organizatorami są Grupa Nonstop Adventure i Park Śląski.

– Już w zeszłym roku dołożyliśmy kilkadziesiąt metrów podbiegu, podejścia po schodach i obiegu Planetarium. To rozwiązanie bardzo się sprawdziło – tłumaczy Katarzyna Zazgórnik-Sitz, jedna z organizatorek biegu.– To niby niewielka różnica, ale wprowadziliśmy je, aby można było powiedzieć, że wycisnęliśmy z Góry Parkowej wszystko co się da.Wcześniej, w edycji 2015, tego właśnie brakowało.

Zawodników obowiązuje limit czasowy 90 minut. Limit uczestników wynosi 700 osób. Wysokość opłaty startowej dla biegu głównego i biegu towarzyszącego w biurze zawodów w dniach 8 i 9 kwietnia wynosi 50 zł. W ramach opłaty startowej za Bieg Górski uczestnik otrzymuje: numer startowy, agrafki, chip do pomiaru czasu, pamiątkowy medal na mecie biegu, napój i pakiet regeneracyjny. Biuro zawodów 8 kwietnia będzie otwarte w Gołębniku od godziny 12 do 18, a 9 kwietnia na Dużym Kręgu Tanecznym od godziny 7 do 10.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski