Dzisiaj mamy: Sobota 23.06.2018

Rodzinne święto na Stadionie Śląskim. Marsz nordic walking dla dzieci i dorosłych

IMG 4545_kopiaStadion Śląski już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Po raz pierwszy będą mogły uczestniczyć w imprezie także dzieci. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne, aby przemaszerowały dystans 400 metrów po bieżni lekkoatletycznej treningowego boiska Stadionu Śląskiego. Impreza odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia.

Marsz Nordic Walking jest dla mnie niezmiennie rekreacją, a nie zawodami sportowymi, dlatego impreza Stadionu Śląskiego ma trochę inny wymiar niż większość podobnych, organizowanych w całym kraju. Hasło: „Chodzić każdy może” podkreśla ideę tej imprezy i ma dodatkowo zachęcić tych wszystkich, którzy nie wierzą we własne siły, boją się sprawdzić na trasie, wahają, czy dadzą radę. – Przed pierwszym marszem, kilka lat temu, ogłosiłam konkurs wśród uczestników naszych stałych zajęć nordic walking na Stadionie Śląskim, mieliśmy kilkanaście pomysłów, ale to właśnie: „Chodzić każdy może” najbardziej przypadło wszystkim do gustu – mówi Jolanta Fujawa, po raz czwarty organizująca imprezę pod taką nazwą.

Maluchy zaproszone
– Zależy nam na tym, aby na naszym marszu pojawiały się całe rodziny, bo chcemy, żeby było to Wielkie Rodzinne Święto Nordic Walking. Dlatego po raz pierwszy postanowiliśmy zachęcić do startu dzieciaki. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne jest, aby przemaszerowały dystans 400 metrów. Dzieci nie będą musiały płacić opłaty startowej, nie będziemy im mierzyć czasu, a za przemarsz każde dziecko dostanie na mecie pamiątkowy medal. W Marszu Malucha będą mogły brać udział dzieci od 1 do 9 lat z opiekunem przy boku, trzymane za rękę lub nawet niesione na rękach, co zmusi również rodzica do aktywności fizycznej, bo będzie musiał pokonać marszem 400 m – dodaje Fujawa.

Nagrody dla każdego
Organizatorzy liczą, że Marsz Malucha przyciągnie na imprezę nie tylko osoby, które na co dzień aktywnie uprawiają nordic walking, ale też rodziców, dziadków bez zacięcia do codziennych spacerów z kijkami. Każdy uczestnik imprezy, który dotrze do mety, otrzyma pamiątkowy medal. Na każdym dystansie, w kategorii kobiet i mężczyzn, trzech najlepszych uczestników otrzyma puchary. Nagrody przewidziano również dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, najmłodszego oraz najstarszego uczestnika marszu.

– Chętni mogą przygotować się do Marszu podczas naszych stałych, bezpłatnych zajęć nordic walking, które prowadzone są na Stadionie Śląskim w poniedziałki i środy o 17.30, a w czwartki o 10.30, pod okiem mistrzyni świata, Aleksandry Raczyńskiej – zachęca Fujawa.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski