Dzisiaj mamy: Sobota 23.06.2018

Aneta Moczkowska nowym prezesem Parku Śląskiego

1488550018Aneta Moczkowska została powołana przez Radę Nadzorczą Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku S.A. na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. Zastąpi ona Andrzeja Wyrobca, który zrezygnował z tej funkcji 1 marca b.r.

Aneta Moczkowska od stycznia 2015 roku pełniła funkcję Sekretarza Województwa Śląskiego. Wcześniej, od marca 2013 do stycznia 2015 była Sekretarzem Miasta Tychy. Ma doświadczenie na stanowisku doradcy Prezydenta Tychów ds. komunikacji społecznej, a także pracy w wydziałach: Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą, Funduszy Europejskich oraz Rozwoju Miasta.

Absolwentka politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Administracji i Zarządzania (UŚ) i Podyplomowych Studiów Public Relations (w Akademii Ekonomicznej w Krakowie).

Jako Sekretarz Województwa Śląskiego była zaangażowana w wiele projektów, także tych związanych z WPKiW. Brała udział w pozyskiwaniu inwestora dla Wesołego Miasteczka. Pracowała w Konwencie do spraw Parku Śląskiego, w którego skład weszli m.in. prof. Jerzy Buzek, Jerzy Dudek, Tomasz Konior i Artur Rojek. Celem Konwentu było przygotowanie strategii dla Parku.

„Głównym zadaniem nowej prezes WPKiW będzie pozyskanie pieniędzy na realizację projektów przygotowanych dla Parku Śląskiego” – poinformował Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego. „Do tej pory brała udział w pracach przygotowawczych, teraz czas na realizację projektów i pomysłów. Jestem przekonany, że Pani Aneta Moczkowska będzie skutecznie zarządzać przestrzenią, w której skład wchodzą Stadion Śląski, Wesołe Miasteczko, Planetarium Śląskie i Ogród Zoologiczny. Jako inicjatorka i pomysłodawczyni Programu Rozwoju Wewnętrznego Województwa Śląskiego „Kierunek Śląskie 3.0” udowodniła, że jest kreatywna, że potrafi stworzyć wizję i ją skutecznie realizować. W samym zresztą dokumencie wskazano rolę Parku, który stać ma się przestrzenią rekreacji, kultury i wypoczynku współczesnych mieszkańców metropolii oraz na nowo zyskać miano wizytówki regionu. Uważam, że Park zyskał dobrego gospodarza” – dodał marszałek.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski