Konkurs plastyczny
Dzisiaj mamy: Wtorek 26.05.2020

Fundacja Iskierka, jako partner Biegu Wiosennego w Chorzowie przygotuje sporo atrakcji dla dzieci

indeksFundacja Iskierka została partnerem biegu dla dzieci, który odbędzie się podczas Biegu Wiosennego w Chorzowie. Agnieszka Wydmuch z fundacji mówi o przygotowaniach do tego przedsięwzięcia i atrakcjach, jakie zostaną przygotowane.

Podobnie jak w roku ubiegłym dzieci też mogą przywitać na sportowo wiosnę w Parku Śląskim. 13 marca podczas Biegu Wiosennego w Chorzowie zostanie przygotowana impreza przeznaczona specjalnie dla najmłodszych. Udział w niej jest bezpłatny. Bieg Wiosenny dla dzieci odbędzie się w trzech kategoriach. Na dystansie 400 metrów pobiegną przedszkolaki oraz dzieci klas 1-3, a na dystansie 800 metrów dzieci klas 4 - 6. Zapisy, których mogą dokonywać rodzice lub opiekunowie, odbędą się w namiocie usytuowanym w strefie dla dzieci, w dniu imprezy, w godzinach od 8 do 10.

Agnieszka Wydmuch z Fundacji Iskierka

Podczas Biegu Wiosennego jesteśmy organizatorami biegu dldzieci, ale przygotujemy dużo atrakcji nie tylko dla uzależnionych od ruchu. Imprezy tego typu są od dawna wpisane w nasz kalendarz. We wrześniu ponownie weźmiemy udział w Parkowym Półmaratonie. Podopieczni, ich rodzice oraz pracownicy i wolontariusze fundacji, angażują się mocno w tego typu działania. Bieganie z logo Iskierki „na klacie” płynie z naszych serc. Ruch, bo nie tylko biegi, wytwarza w nas dobrą energię i hormony szczęścia, stąd na oddziałach onkologicznych wspieramy rehabilitację poprzez technologię Kinect. Często do takich zabaw ruchowych włączają się rodzicie i personel medyczny.

Nasze działania są skoncentrowane na tym, aby pokazać dzieciom i ich rodzinom, jak można radzić sobie z chorobą nie tylko poprzez ciało, ale także duszę. Podczas pobytu na oddziałach, zapewniamy szeroki wachlarz atrakcji, mocno opartych na arteterapii. Dużo również podróżujemy po Polsce i świecie razem z naszymi dziećmi. Obecnie prowadzimy akcję „Przepędź raka za piątaka”, w której promujemy DOZ Maraton Łódzki, który odbędzie się 15-17 kwietnia, gdzie rejestrując się, można przekazać minimum 5 złotych na zakup sprzętu medycznego dla śląskich oddziałów onkologii dziecięcej.

Poprzez nasz udział w Biegu Wiosennym, zachęcamy także śląskich biegaczy do wzięcia udziału w tej imprezie. Mamy nadzieję, że naszym działaniem przekonamy Państwa także do przekazania 1% na rzecz Iskierki. Nasz KRS 000024854. Do zobaczenia 13 marca!

Copyright © 1995-2011 Park Śląski