Dzisiaj mamy: Niedziela 19.09.2021

Jedyna taka noc w Parku Śląskim. Zapraszamy do korzystania z atrakcji po zmroku [LISTA]

phoca thumb l img 8590Do zeszłego roku, w godzinach nocnych, co najwyżej kończyły się w Parku Śląskim duże koncerty. Atrakcje kilka godzin stały nieczynne i czekały aż goście skorzystają z nich następnego dnia. W Noc Świętojańską, którą będziemy świętować 20 czerwca po raz drugi będzie inaczej. Nocne otwarcie zapowiadają zoo, wesołe miasteczko, „Elka", Planetarium Śląskie, kolejka wąskotorowa, a także niektóre parkowe restauracje.

Noc Świętojańska jest częścią obchodów 65. Urodzin Parku Śląskiego. Początkowo, jedyną atrakcją sobótkowego święta, miała być „Elka".– W zeszłym roku goście parku zareagowali bardzo pozytywnie na taką nocną zabawę. Postanowiliśmy więc ją powtórzyć– podkreśla Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego i dodaje, że do tej pory nie kierowano aż tak bogatej oferty dla osób, które zechcą odwiedzić park po zmroku. – Całość nawiązuje do nocnych przejazdów „Elką", które dawniej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tym z atrakcji będą mogli skorzystać goście, którzy wcześniej przyjdą na pokaz archiwalnych filmów o parku. Jego zakończenie planujemy przed godziną 23.

Kolejka linowa „Elka"
20 czerwca „Elka" będzie kursowała przez cały dzień i nie będzie zamykana aż do ostatniego nocnego klienta (około godziny 24). Dla pasażerów to okazja do oglądania Parku Śląskiego nocą, gdy po alejach – mamy nadzieję – będzie spacerować sporo osób. Bilety zachowamy w stałych cenach. Zatem, w zależności od tego, czy jedzie się w jedną, czy obie strony – 10 i 15 złotych dla dorosłych oraz 8 i 12 złotych dla dzieci.

Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny zorganizuje nocne wycieczki. Oprowadzanie po zoo z przewodnikiem rozpocznie się o godz. 21, a zakończy o godz. 24 (uwaga –ze względu na bezpieczeństwo podczas trwania imprezy, ilość miejsc ograniczona została do 120 osób. Decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Aby zgłosić chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Druki dostępne będą w kasie głównej zoo od godziny 19, można też wysłać maila zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Cena biletu: 20 zł.

Śląskie Wesołe Miasteczko
To jedyna taka noc w lunaparku. Goście będą mogli korzystać z atrakcji w zasadzie od rana aż do 12 w nocy. Co ważne, w odróżnieniu od imprezy „Wesołe at night", do miasteczka mogą przyjść nie tylko osoby pełnoletnie, ale również rodziny z dziećmi. Do dyspozycji gości udostępnimy wszystkie karuzele i urządzenia, które mogą działać po zmroku i są oświetlone. Dyrekcja planuje m.in. też pokaz sztuczni ogni i fireshow. Koszt biletu, jak w cenniku – za normalną wejściówkę trzeba zapłacić 50 złotych.

Planetarium Śląskie
Planetarium zaprasza na dodatkowe seanse. O godzinie 20. Odbędą się „Gwiazdy dla opornych – gdy nie było GPS”, a o godzinie 22 – „Światy niemożliwe”. Obserwatorium astronomiczne w tym dniu czynne będzie do godziny 24.

Rebel Garden
W sobotę 20 czerwca, od godz. 15.00 zapraszamy przed bramę zoo na bicie rekordu świata w... czytaniu po śląsku. Impreza potrwa z pewnością do późnych godzin nocnych.Zapraszamy wszystkich – młodych i starych, hanysów i goroli, tych co znają śląską godkę i tych, którzy będą musieli się trochę – ale niewiele – natrudzić przy czytaniu. Książka, którą wszyscy uczestnicy przeczytają „od deski do deski” (a każdy po jednej stronie) - będzie druga część przygód komisorza Hanusika, autorstwa Marcina Melona, pod tytułem „We tajnyj sużbie ślonskij nacyje”. Po wspólnym czytaniu odbędzie się także premierowy pokaz filmu dokumentalnego z tajnych archiwów śląskiej policji – z przesłuchań różnych beboków i inkszych utopców. Organizatorem akcji jest europoseł Marek Plura, Młodzi Górnoślązacy, Grupa Twórcza "Ocochodzi" oraz redakcja „Jaskółki Śląskiej”.

Kolejka wąskotorowa
W trasę po raz pierwszy nocą ruszy Parkowa Kolej Wąskotorowa. Będzie okazja przejechać się nią aż do północy. Odjazdy planowane są co pół godziny.

 

Copyright © 1995-2011 Park Śląski