Dzisiaj mamy: Środa 08.04.2020

Sobotnie poranki w różanym ogrodzie. Przyjdź na śniadanie, zostań na podwieczorku [PROGRAM]

IMG 9683Ekologia, zdrowe odżywianie, design, slow life, w każdą sobotę od 9 maja, wkomponują się w setki tysięcy krzewów róż, i zostaną tam aż do 1 sierpnia. Wiosenno-letnie poranki i popołudnia ze „Śniadaniem na trawie” zapowiadają się wyjątkowo, m.in. dlatego, że potrwają do… podwieczorka.

Po raz trzeci „Śniadania” zagoszczą w Rosarium. Tym razem w nieco innym terminie. – Do tej pory organizowaliśmy je tylko w miesiącach wakacyjnych. Teraz zaczynamy już w maju, żeby zachęcić również tych, którzy latem wyjeżdżają na urlopy. Chcemy też jak najlepiej wykorzystać słoneczną pogodę i ciepłe dni – przyznaje Kamila Okoń, która koordynuje organizację imprezy i dodaje, że w tym roku wydłużono godziny trwania całego przedsięwzięcia: rozpoczynać się będzie ono o 10, a kończyć o 16. – W ubiegłym roku sporo osób zostawało jeszcze dłużej, żeby piknikować. Liczymy, że to podniesie frekwencję.

Tematyka spotkań będzie oczywiście podobna do tej z lat poprzednich: w trakcie spotkań w Rosarium, będą promowane tematy związane ze zdrowym stylem życia, ekologią, zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością za środowisko. Zapraszani prelegenci, mają mówić o idei slow food, żywności genetycznie modyfikowanej i fair trade, ale też o miodzie czy zdrowej żywności.

Tegoroczną nowością będzie strefa dla dzieci, w której najmłodsi będą mogli malować oraz korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez animatorów. W tym roku, po raz pierwszy na taką skalę, w Rosarium stanie strefa handlowo gastronomiczna. Znajdzie się w niej około 15 stanowisk.

– Bardzo zależy nam na zachowaniu kameralnego, ale i międzypokoleniowego charakteru tej imprezy. Zachęcamy do zabrania koszów piknikowych i koców – zaprasza Okoń i dodaje, że atutem spotkań w ogrodzie różanym jest bardzo luźna atmosfera. – Pełen zgiełku świat pędzi i nie zamierza się zatrzymywać. Chcemy, aby choć na chwilę zwolnił i dał ludziom moment relaksu, ciszy, czasu na podziwianie naszych przepięknych róż. Jednocześnie stwarzamy im okazję do rodzinnego piknikowania i dowiedzenia się czegoś m.in. o zdrowiu i odżywianiu – mówi.

Śniadania na trawie 2015
PROGRAM

09.05 – warsztaty DIZAJNEKO (Warsztaty dzianiNOWE – bransoletki lub naszyjniki z pociętych t-shirtów i dzianin);
16.05 – warsztaty kulinarne dla dzieci, prowadzone przez autorkę bloga Zielenina;
23.05 – spotkanie z Akademią Pozytywnej Sylwetki „Edukacja żywieniowa dzieci i rodziców”;
30.05 – warsztaty dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez Parostatek;
06.06 – warsztaty DIZAJNEKO – biżuteria z elektroodpadów;
13.06 – warsztaty prowadzone przez MISZUNG – malowanie emocjonalne;
20.06 – zajęcia ruchowe/teatralne dla dzieci, prowadzone przez Mateusza Świstaka;
27.06 – spotkanie z Pawłem Kowalczykiem, w temacie: miód;
04.07 – spotkanie z Anną Kołdon „Moc ziół, rośliny lecznicze i zioła w kuchni”;
11.07 – warsztaty kulinarne dla dzieci, prowadzone przez autorkę bloga Zielenina;
18.07 – warsztaty prowadzone przez MISZUNG;
25.07 – Parostatek – warsztaty z landartu;
01.08 – warsztaty z przetworów (konfitury z róż).

Copyright © 1995-2011 Park Śląski