Dzisiaj mamy: Sobota 26.05.2018

Warsztaty dla rodziców - Ferie razem – jak spędzić z dziećmi udany czas na świeżym powietrzu?

Fundacja Park Śląski oraz Pracownia Edukacji Żywej

Sobota 31 stycznia w godzinach 10.00 – 13.00

Siedziba Fundacji Park Śląski (Al. Gwiazd 2)

 

Ferie razem – jak spędzić z dziećmi udany czas na świeżym powietrzu?

Rodzice dzieci w wieku od 5 do 8 lat – zapraszamy Rodziców na spotkanie poświęcone różnym sposobom zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu. Gry i zabawy, obserwacje i odkrycia przyrodnicze, samodzielne zadania – to tylko część propozycji, którymi chcemy podzielić się z Rodzicami zanim wyruszą z dziećmi w teren, na przykład parkowy. Wszystkie te sytuacje mogą być świetnym sposobem na zacieśnienie więzi rodzinnych, nadszarpniętych nieraz tempem życia i stresami, których doświadczają współcześni rodzice.

Plan spotkania

10.00 – 11.00 - w siedzibie Fundacji Park Śląski wprowadzimy uczestników w możliwości, które daje wspólne, aktywne i tylko częściowo zaplanowane spędzanie czasu z dziećmi w otoczeniu przyrody. Opowiemy także o zaburzeniach rozwojowych dzieci spowodowanych niedostatecznym kontaktem z Naturą i o tym, jak im zapobiegać.

11.00 – 13.00 – na terenie Parku Śląskiego będziemy wypróbowywać różne aktywności, które potem Rodzice już samodzielnie mogą wykorzystać w trakcie spacerów przyrodniczych ze swoimi dziećmi. Będziemy także dzielić się swoimi doświadczeniami, jak skutecznie zachęcać dzieci do wspólnych zabaw oraz wzmacniać więzi rodzinne.

Zajęcia poprowadzą Maja Głowacka i Bogdan Ogrodnik – doświadczeni edukatorzy i przyrodnicy. Zgłoszenia prosimy przysyłać do 30 stycznia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. "> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Ze względu na charakter zajęć, liczba rodziców jest ograniczona do 12 – decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie jest bezpłatne, tym razem adresowane tylko do rodziców!

Planujemy również w najbliższej przyszłości organizowanie regularnych zajęć przyrodniczych dla dzieci wraz z rodzicami.

ZAPRASZAMY!

1932477 822781901097845 4758496940276777450 n

Copyright © 1995-2011 Park Śląski