Dzisiaj mamy: Niedziela 16.12.2018

Będzie kolejka zamiast "Elki"

Dziś zakończyła się dwudniowa wizyta przedstawicieli francuskiej firmy Kanopee, która ma przygotować MasterPlan dla WPKiW (czyli plan zagospodarowania dla parku na lata 2009 - 2012). I jedno jest pewne: "Elka" musi mieć następcę.


- Wiemy, że  była ważna dla odwiedzających park - mówi Andrzej Kotala, prezes WPKiW. - Dlatego wszyscy byliśmy zgodni, że w WPKiW musi zostać rozwiązany problem komunikacyjny. Ma w tym pomóc nowoczesna kolejka.
MasterPlan, który kosztuje 365 tys. złotych, zostanie przedstawiony w czerwcu. Ma zawierać propozycję budowy pięciu nowych obiektów, z których cztery będą całoroczne.
- Wtedy zapłacimy połowę kwoty, resztę, kiedy na wspomniane obiekty francuska firma znajdzie inwestorów - dodaje Kotala.


Na to Kanopee ma pięć miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa pierwszego obiektu ruszy w przyszłym roku.
- Ustaliliśmy także, że konieczne jest powstanie bazy noclegowej - informuje Andrzej Kotala. - W wakacje ogłosimy przetarg na pierwszy teren pod budowę hotelu.
Francuzi przedstawili wiele wstępnych pomysłów. Także na powstanie takich obiektów, których jeszcze nie ma w naszym kraju. Ale o konkretach będzie można mówić dopiero wtedy, kiedy projekt zostanie zakończony.

Więcej na www.silesia-region.pl

Copyright © 1995-2011 Park Śląski