Dzisiaj mamy: Wtorek 21.05.2019

Noworoczny maraton Cyborga w Parku Śląskim, czyli 42 kilometry biegu po sylwestrowej zabawie

Po sylwestrowej nocy warto się zregenerować. Ciekawy sposób, aby to osiągnąć wymyślili śląscy biegacze. Już po raz siódmy zorganizują jutro (1 stycznia) na alejach parku Śląski Maraton Noworoczny Cyborg. W tym roku zapowiada się rekordowa frekwencja. Zapisy będą odbywały się jeszcze przed startem.

Ultramartończyk August Jakubik w noworocznym maratonie pobiegnie po raz trzeci. Tym razem jest również jego organizatorem.- W ostatniej edycji udział wzięło dziewięćdziesiąt osób. Tym razem jesteśmy pewni, że uczestników będzie ponad stu- tłumaczy. I dodaje, że chętnych do regenerowania organizmu po sylwestrowej zabawie sukcesywnie przybywa. - Zwykle są to biegacze, którzy zamierzają pokonać dystans maratoński. Zdarza się, że trzeba te plany potem zmianie już w czasie biegu. Ale krótsze dystanse też są wskazane.

Zapisy rozpoczną się już o 10. Bieg wystartuje dwie godziny później.

 

VII Śląski Maraton Noworoczny Cyborg.

Regulamin

1. Start: 01 stycznia 2013 roku godz. 12.00 (w samo południe) w Parku Śląskim w Chorzowie przy hali wystawowej „Kapelusz"

2. Trasa - 7 pętli po trasie NIC-a, asfalt, kostka (właściwie wielu dobrze znana).

3. Opłata startowa – 25 zł

4. Limit czasu – 6H

5. Przewidziany jeden punkt żywnościowy koło "Kapelusza", będzie herbata i nawet kawa, mineralna dla skacowanych, isostar i herbatniki.

6. Trasa będzie oznakowana oraz otwarta dla pozostałych osób przebywających w Parku Śląskim

7. Cel zawodów:

- maraton będzie zaliczany do klasyfikacji (punkt za start) najaktywniejszych uczestników zawodów biegowych organizowanych w Parku Śląskim w 2013 roku (regulaminy i terminy biegów są w trakcie opracowywania)

- przywitać godnie Nowy Rok

- sprawdzić jak się biega po całej nocy tańczenia

- odkryć zimowe uroki Parku Śląskiego

- spotkać się z miłymi ludźmi

8. Na mecie medale dla 150 osób (jak braknie to doślemy)

9. Klasyfikacje i nagrody:

generalna kobiet, mężczyzn, jak ktoś przebiegnie (przejdzie) mniej - też będzie sklasyfikowany (liczyć się będzie przebyta droga)

Trzy pierwsze osoby w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (bez podziału na kategorie wiekowe) otrzymają puchary.

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. podając imię nazwisko, rok urodzenia, klub/miejscowość lub w dniu zawodów w hali wystawowej „Kapelusz" od godziny 10:30 gdzie również będzie przyjmowana opłata startowa.

10. Dojazd z dworca kolejowego w Katowicach:

W związku z przebudową centrum Katowic proszę zapoznać się z aktualną sytuacją na stronie: www.tram-silesia.pl/www/index.php/9448/o...dowa-rynku-iii-etap/ tramwaje nr 6,11

- wysiadamy na przystanku Park Śląski (WPKiW) Wejście Główne (pytać motorniczego), dalej: wchodzimy do parku prosto w dół ok. 500 m i tam w hali wystawowej „Kapelusz" będą zapisy.

11. Zmotoryzowani podjeżdżają na parking prosto pod halę.

12. Kontakt:

August Jakubik tel. 506334584 lub Aleksy Szablicki : 798-237-277 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Copyright © 1995-2011 Park Śląski