Dzisiaj mamy: Piątek 27.11.2020

Alejami przejechał orientacyjny rajd na dwóch kółkach

RajdOrientacja? Cykliści, którzy wzięli dziś udział w II Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Wokół muzyki" mają świetną. I nikt – również dzięki wstążkom, które zawieszono na drzewach – po Parku Śląskim nie błądził. A familijna zabawa na dwóch kółkach wypadła wyśmienicie.

Rajd wystartował przy Ogrodzie Bylinowym. – Park powinien być właśnie takim miejscem, gdzie spotykają się całe rodziny i bawią się na sportowo – przyznał tuż przed wyjazdem w trasę Zbyszek Koziorowski. Chorzowianin był członkiem jednej z 36 załóg (rodzin), które wzięły udział w imprezie.

Uczestnicy rozwiązywali test: odpowiadali na pytania związane z muzyką klasyczną, podstawami medycyny i naszym parkiem. Dowiedzieli się też więcej o udzielaniu pierwszej pomocy i pokonywali tor przeszkód. – Robiliśmy już kilka rajdów. To miejsce jest jednym z najlepszych na taką imprezę – podkreśla Marcin Bujnowicz, organizator imprezy.

Imprezę zorganizowała Filharmonia Śląska  wspólnie ze Stowarzyszeniem  Przyjaciół Filharmonii Śląskiej,  Fundacją Ziarno Talentu i katowicką Szkołą Muzyczną Yamaha.

 – Chodzi nam głównie o zachęcanie rodzin do spędzania wspólnie czasu – mówi Grażyna Szymborska, dyrektor filharmonii. -  W aktyny sposób,  poprzez ruch fizyczny,  chcemy też nakłaniać do odwiedzania nas i korzystania z naszej oferty. Nie tylko tej edukacyjnej, ale i wychowawczej.

W rajdzie jechał też Włodzimierz Błachut, który w każdą środę prowadzi trening rowerowy w ramach Parkowej Akademii Wolontariatu. – Jazda na rowerze to idealna forma spędzania wolnego czasu. Zresztą po operacji, którą miałem pół roku temu, zalecił mi ją lekarz. (luk)

Copyright © 1995-2011 Park Śląski